חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מנוחה וישועה

הארגון נוסד במטרה לתת לחולים ולבני משפחותיהם את הכוח שהם זקוקים לו כל כך כדי להתמודד עם הקשיים ולשפר את סיכויי ההחלמה.

כבר בשנתו הראשונה של "מנוחה וישועה" נעזרו יותר מ-250 משפחות חולים בשירותי הארגון ויצאו לנופש במלונות ברחבי הארץ.

הצורך הגדול בשטח הוביל אותנו לפתח במהירות שירותים נוספים שמטרת כולם זהה: לאפשר לחולים ולבני המשפחות התומכים בהם במסירות לאגור כוחות, להחליף אווירה ולשפר את תהליך ההחלמה.

לצד ימי החלמה מסובסדים במלונות ובצימרים אנו מפעילים נופשונים מאורגנים בליווי אנשי מקצוע, קבוצות תמיכה למשפחות החולים ועוד.

הפניות נבדקות על ידי צוות בכיר מעולם הרפואה והחסד. מקרים חריגים מקבלים אישור מהוועדה הרפואית גם הזכאות ניתנת בהתאם לקריטריונים של הועדה הרפואית -

אם יש צורך בשירות אנו נדאג לכך שזה יקרה!

גדולי ישראל
נותנים את ברכתם

המקובל הרה"ג ר' שמעון גלאי שליט"א

מנוחה וישועה, זה גן עדן כדור הארץ עם מעשיהם.
ראיתי התוכניות שלהם ממקור ראשון.
שֶׁלָהֶם התומכים צריכים לזכות להצלחה רבה
נחת, שפע ואריכות ימים

גדולי ישראל
נותנים את ברכתם

זקן האדמו"רים כ"ק מרן אדמו"ר מביאלא שליט"א

הרב מנחם מנדל קעניג עוסק בצרכי ציבור באמונה,
ושם לו למטרה לעזור ולסייע למשפחות המחלימים,
וביותר לתת להם את הכוחות לחזור לאיתנם הראשון,
ונחיצות מפעל קדוש זה אין לתאר, ואין לתאר מעלתה

הסכמות גדולי ישראל

גאב"ד ירושלים זצוק"ל

זכות המצווה הגדולה הזאת יגן בעד כל הנוטלים חלק בה והעושים והמעשים למענה, להתברך בכל מילי דמיטב בשפע ברכה והצלחה

למכתב המלא >

הגאון רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א

וגברא יקירא דנן משיג עבורם מקומות הבראה ומרפא לימים ושבועות, שעולים בהן רב מאוד, אך יש בזה הצלה גדולה לחולים ולכל משפחתם וקרוביהם

למכתב המלא >

כ"ק אדמו"ר מביאלא שליט"א

ואלו דברים שפרותיהם בעולם הזה והקרן קיימת לעולם הבא, שמחייה הנפש ממש, והרבה משפחות נעזרו על ידו, ואשרי מי שייקח חלק בראש בעין יפה

למכתב המלא >

הצדיק רבי שמעון גלאי שליט"א

המפעל החשוב מאוד מנוחה וישועה, כפי שאני מכיר את הצורך הגדול מקרוב, נחזיק טובה להרב מנדל קניג שליט"א שלקח על עצמו עול גדול ורואה ב"ה ברכה בעמלו

למכתב המלא >

הגאון רבי זושא הורוביץ שליט"א

הנחיצות לעזור להם הוא ממש ענין של פיקוח נפש! על כן נפשי בשאלתי ועמי בבקשתי להיות לו לעזר כדי שיוכל להמשיך בעבודת הקודש

למכתב המלא >

איך הכל התחיל

את היום הזה לא אשכח כל חיי. אני יושב במטוס בדרכי להונגריה, אל הילולת הצדיק רבי ישעיה קרעסטירר זצ"ל. כאשר המטוס מתחיל לנוע לכיוון מסלול ההמראה אני מקבל שיחת טלפון שאף אחד לא רוצה לקבל. הדובר בצד השני מספר לי שרעייתי עברה תאונת דרכים והיא מפונה כעת במצב קשה לבית החולים.

חוסר האונים שחשתי באותם הרגעים היה נוראי. התחננתי בפני הדיילת לרדת מהמטוס אולם המטוס כבר היה בתנועה ובקשתי נענתה בשלילה. כך אני מוצא את עצמי, אברך צעיר ומודאג, תלוי בין שמיים וארץ בלי יכולת לדעת מה מצבה של רעייתו או מה עליו לעשות.

בתחנת הביניים הראשונה בדרך ליעד הצלחתי ליצור קשר עם הארץ, ולאחר שקיבלתי דיווח על כך שהמצב קשה אך יציב התקשרתי אל הרב והמשפיע שלי כדי לקבל את עצתו. ההחלטה הייתה - ממשיכים אל הציון הקדוש כדי להעתיר בתפילה אצל הצדיק לזכותה ולרפואתה של הפצועה. הרב אף הורה לי שעליי לקבל החלטה טובה על עצמי.

בעומדי לפני הציון, כשאני ממרר בבכי הבטחתי שכאשר רעייתי תצא בשלום מהאירוע, אפעל ככל שביכולתי כדי לסייע לחולים הזקוקים לעזרה. לא ידעתי באיזו דרך אוכל לממש את הבטחתי, בוודאי במציאות שבה פועלים כל כך הרבה ארגוני חסד וסעד לחולים, אולם לא היה לי הפנאי להעמיק בכך: סיימתי להתפלל ומיד יצאתי בדרכי חזרה ארצה.

זכותו של הצדיק וזכות התפילות עמדה לנו, ותוך חודש רעייתי שתחי' עמדה על רגליה והשתחררה מבית החולים - קיבלה את חייה במתנה! אולם הדרך להחלמה הייתה עוד ארוכה. בימים האלה גיליתי את המציאות שעמה מתמודדים אלפי חולים בארץ, בהם כאלה שחוו פציעות ותאונות או חולים במחלות קשות. כחלק מתהליך ההחלמה ובכדי לשפר את סיכוייו הם זקוקים לאחר הטיפול הרפואי להמשך תמיכה ולמעט שקט ומרגוע, אך אין מי שדואג להם לכך. מימון של "ימי מנוחה והחלמה" לא כלול באף סל ולרבים מהם אין את היכולת לממן זאת בעצמם - ודאי כאשר במקביל ישנן למשפחה הוצאות רבות וקשיים נוספים.

בדיוק בנקודת הזמן הזו הבנתי שזוהי השליחות שלי זוהי העזרה שעדיין לא קיימת לחולים וכך אוכל למלא את ההבטחה שנאמרה על ציון הצדיק וכך נולד ארגון מנוחה וישועה

כאן עבור כל מי שצריך

לאט לאט נוספו אל מקבלי השירותים שלנו אוכלוסיות נוספות והביקוש לא מפסיק לגדול. יולדות טריות הזקוקות להחלמה, נשים בהריון בסיכון ול"ע כאלה שעברו אובדן אנשים שעברו אסונות שונים ומשפחות חולים סופניים ועוד.

בשנת תשפ"ב נפתח "בית מנוחה וישועה" בקיסריה: וילה מול הים שאליה מגיעים חולים סופניים ובני משפחותיהם למספר ימים שבהם מתחוללים פלאים ומהפכים של ממש - ממוות לחיים!

החזון שלנו הוא להמשיך ולהיות כאן עבור כל אחד ואחת, לתמוך ולתת כוח, בריאות וחיים

גלריית פעילויות ואירועים

טופס ליולדות

ילדת? מזל טוב. מגיע לך חופש בסבסוד 'מנוחה וישועה'

אנחנו רק צריכים לקבל אישור לידה לאימות נתונים